Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

КЗ "Демівська СЗШ І-ІІІ ст."Заходи до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

 

На підставі листа Міністерства освіти і науки України від 17 листопада 2020 року  № 6/1379-20 «Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  з метою привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім'ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, активізації партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім'ї  та захисту прав жінок у закладі освіти  25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок стартувала Всеукраїнська акція  “16 днів проти насильства”.

Так, в закладі  освіти проведено чимало заходів, спрямованих на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства;  більшість педагогічних працівників переглянули вебінар щодо протидії  торгівлі людьми.

Зокрема, учні 11 класу працювали у формі тренінгу над темою «Геть насильство над дітьми», де вчились аналізувати ситуації, вирішувати конфлікти, приймати нестандартні рішення, знаходити шляхи вирішення ситуацій щодо проблем запобігання торгівлі людьми та протистояння насильству над дітьми з боку дорослих.

У 9 класі відбулася година спілкування «Молодь країни – без насильства! Протидіємо булінгу разом!»  Старшокласників ознайомлено з поняттям „булінг”, його видами. Через різноманітні активні форми роботи, які передбачали групову діяльність та розігрування ситуативних ролей, діти виробили знання та вміння визначати ознаки фізичного, психологічного, економічного та кібербулінгу над підлітками та шукали способи допомоги, шляхи запобігання цього явища в школі, осмислили чому це відбувається.

Учні були відкритими, активними та ініціативними. На завершення учасники поділилися враження від заходу та були одностайні у тому, що подолання булінгу можливе лише за умови співпраці.

У межах Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”  педагогом-організатором Носик Г.М. проведено виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Акція “16 днів проти насильства” — це нагода ще раз нагадати здобувачам освіти про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності учнів щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної дитини.

Завантажити!!!

 

Директор школи                                                   Л.І.Максименко

Заступник директора школи з виховної роботи        А.М.Званчук« повернутися до списку новин