Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

28 жовтня в режимі он-лайн відбулася колегія Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації

 

  Безпечне освітнє середовище, якість підготовки кваліфікованих робітників та проблематика сільських шкіл – такі теми винесли на обговорення чергової колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яка пройшла 28 жовтня в режимі он-лайн.

Володимир Буняк – в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації наголосив: із 2016 року підготовлено та направлено на підприємства, установи, організації 28,5 тисяч кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів. Працевлаштувались 87% випускників, у тому числі сироти працевлаштовані стовідсотково, продовжують навчання у вищих навчальних закладах 7% випускників. Щорічно проходить 5 регіональних конкурсів професійної майстерності, здобуто понад 10 призових місць на Всеукраїнських конкурсах, переможці відзначені стипендіями Президента України. Впродовж останніх трьох років пройшли обласні етапи Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE», здобуто п’ять перемог у других етапах конкурсів. Зокрема, цьогоріч срібними призерами стали: із компетенції «Слюсарні роботи» – випускник ЦПТО №1 м.Вінниці, із компетенції «Перукарське мистецтво» – випускник ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг».

В області на базі закладів професійно-технічної освіти діють 18 навчально-практичні центри, які оснащені сучасним обладнанням, технікою.

Заклади П(ПТ)О є учасниками проєкту «Скорочення відстані на ринку праці для молодих людей з ризиком безробіття та соціальної ізоляції – дистанційна освіта для узгоджених заходів щодо регіональних зацікавлених сторін мережі» (скорочена назва «IGMA 3») в рамках програми «Erasmus+ для стратегічного партнерства в галузі освіти, професійної підготовки молоді (освіта дорослих та навчання)», працюють в міжнародної Асоціації «Освіта без кордонів» тощо.

Тетяна Лісогурська – заступник начальника управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи – начальник відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи – акцентувала увагу на наступних питаннях: у 176 закладах освіти області за програмою виховних та просвітницьких заходів з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» працює 206 фахівців психологічної служби, створено комісії з розгляду справ про випадки булінгу (цькування), розроблено дієвий правовий механізм щодо вирішення цих питань.

Із 2018 року впроваджено комплекс освітніх програм щодо формування та підвищення рівня конфліктологічної культури учасників освітнього процесу «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації» (навчено 235 практичних психологів та соціальних педагогів).

А 2019 року в закладах загальної середньої та позашкільної освіти запрацювали шкільні Служби порозуміння. Нині їх вже 200 і проведено понад 4,5 тисяч тренінгів та медійних кіл. Працює школа інтерактивного навчання для соціальних педагогів «Соціально-педагогічна профілактика булінгу та кібербулінгу», «Профілактика та подолання булінгу в закладах освіти», «Булінг як соціальне явище. Засоби розпізнавання та корекції».

Олександр Лемещенко – головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти – ознайомив учасників зібрання з наступними питаннями: 2016 року у сільській місцевості області функціонувало 717 закладів загальної середньої освіти (81,4% від загальної кількості), у яких навчалося понад 67,4 тис. школярів (53,5%). За 4 наступних роки, з об'єктивних причин, через демографічну ситуацію, кількість сільських шкіл та учнів у них суттєво скоротилась і нині становить 584 закладів освіти (78,3% від загальної кількості), в яких навчається 62,2 тис. учнів (відбулося скорочення на 5,2 тис. учнів). Відтак, згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування, через відсутність контингенту дітей було закрито 133 заклади загальної середньої освіти, реорганізовано – 121.

У 2020-2021 навчальному році в області нараховується 746 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається 166,4 тис. учнів (на 1,6 тис. учнів більше, ніж в минулому році). Маємо тенденцію до збільшення кількості учнів.

В області функціонує 64 опорних заклади та 84 філії, з підвезенням 4972 учні із сусідніх сіл, з них в об’єднаних територіальних громадах – 26 опорних шкіл, у районах – 38. Важливим завданням для педагогів є підтримка обдарованих дітей. Так у сільській місцевості працює 98 шкіл із поглибленим вивченням предметів. Всього діє 48 закладів нового типу у 17 районах і 5 містах. Підвозу потребують 18444 учні. Фактично забезпечено підвозом 18100 учнів (98,1%). Від загальної кількості шкільними автобусами довозять 13854, це становить 76,5% до потреби.

Також на колегії обговорили питання підготовки закладів освіти до роботи в новому 2020-2021 н.р. та в осінньо-зимовий період, загальний план здійснення загальноосвітньої підготовки в закладах фахової передвищої освіти тощо.« повернутися до списку новин