Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Щодо перевантаження учнів

Щодо перевантаження учнів

До Департаменту освіти і науки облдержадміністрації звертаються батьки зі скаргами на перевантаження учнів під час організації дистанційного навчання.

Департамент з цього приводу нагадує наступне.

Заклади загальної середньої освіти відповідно до положень Закону України «Про освіту» мають автономію, зокрема, щодо академічних та організаційних питань. А форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада конкретного закладу (стаття 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

При переході на дистанційне навчання необхідно користуватися Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим зі змінами наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання», затвердженим Міністерством юстиції України 28 вересня 2020 року за № 941/35224. Міністерством також надано відповідні роз’яснення «Щодо організації дистанційного навчання» (лист від 02 листопада 2020 року № 1/9-609).

Дистанційне навчання проводиться за програмою закладу освіти та відповідно до державних стандартів освіти, оцінювання учнів здійснюється відповідно до нормативно-правових документів. Педагоги можуть самостійно визначати режим проведення дистанційних занять, але при цьому не менше ніж 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою, має бути в режимі онлайн та активній взаємодії з учнями (синхронний режим).

Платформу для дистанційної освіти обирають вчителі, вона схвалюється педагогічною радою. Режим синхронності чи асинхронності, форми і методи роботи визначаються вчителем. Однак, при використанні комп’ютерної техніки безперервна тривалість занять безпосередньо з відеодисплеями повинна відповідати санітарним вимогам.

Керівник закладу освіти забезпечує дистанційне навчання та здійснює контроль за його організацією у спосіб, схвалений педагогічною радою, інформує батьківську спільноту про його умови (сайт закладу/засновника).

При цьому слід запобігати перевантаженню учнів, погіршенню їх здоров’я, чітко регламентувати час роботи з електронними освітніми ресурсами, визначати черговість очного та дистанційного навчання. Для учнів, які з поважних причини не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії, необхідно використовувати доступні засоби комунікації (телефон, наприклад). Педагогам необхідно відмовитися від механічного використання готових, завчасно підготовлених уроків впродовж довгого часу, більше уваги приділяти роз’ясненню, консультуванню.

Завантажити лист!!!« повернутися до списку новин