Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Міжнародний день рідної мови в КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.»

Міжнародний день рідної мови в КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.»

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування свято вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною й залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови в КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.» проводились  заходи, які дали змогу ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

У цей день вчителями української мови і літератури Званчук А.М., Ситник Є.П. була організована тематична книжкова виставка  «Мова – це душа народу, його поезія, і пісня, і казка». На виставці були представлені словники, науково-методичні журнали, довідники, учнівські доробки, яскраві ілюстрації.  Інтерес та пошану до української мови викликала літературна година «До мови серцем доторкнись», яку підготували учні 7 класу з класним керівником Званчук А.М..  З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови, слова подяки українським письменникам-класикам, а ще діти мали змогу поринути у багатющий світ краси рідної мови шляхом проведення мовних  ігор, читання гуморесок та інсценівок.

Всі заходи  були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

Тож бережімо наш скарб – рідну мову!

Савенчук Л.І., заступник директора з виховної роботи

 « повернутися до списку новин