Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Введення карантину не є надмірним заходом, - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко

 

Введення карантину не є надмірним заходом, - сказав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко

Впровадження карантину в усіх освітніх закладах країни не є надмірним заходом і носить превентивний характер. Про це сказав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час проведення брифінгу, відповідачи на запитання щодо можливої надмірності впроваджених заходів з огляду на лише один зареєстрований випадок захворювання на коронавірус.

«Заходи не надмірні. Оскільки ми розуміємо, що ми заходимо в період, коли Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію. Це означає, що вірус поширюється на території всіх країн, тому наше завдання сьогодні спрацювати превентивно і не допустити його поширення на території України», сказав Ляшко.

За його словами, призупинення навчального процесу у закладах освіти має на меті зменшити скупчення дітей, і відповідно, зменшити ймовірну циркуляцію збудників інфекційних хвороб.

«І коли діти повертаються до батьків або до дідусів та бабусь похилого віку, які перебувають в групі ризику, особливо до тих, у яких є хронічні інфекції, у першу чергу інфекції, які пов'язані з хронічними обструктивними інфекційними захворюваннями легень, то це є превентивним заходом для того, щоб якомога більше і якісніше убезпечити наше населення від циркуляції коронавірусу на території України», - сказав головний державний санітарний лікар.

Також, за його словами, додаткові заходи боротьби з інфекцією можливі, і у разі фіксації випадків хвороби на певних адміністративних територіях заходи будуть переглянуті навіть до обмеження прав людей на пересування за межі відповідної території.

Як відомо, 11 березня Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України введено карантин. У зазначений період відвідування закладів освіти дітьми, учнями та студентами заборонене.« повернутися до списку новин