Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Тиждень права у КЗ "Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст.№1"

Кожна людина, починаючи з самого дитинства, має свої права. Про це нам розповідають в дитячому садку, в школі. Це дуже важливо, оскільки всі люди повинні знати, на що вони мають право і як вони можуть себе захистити в тій чи іншій ситуації.

Людина, що не розбирається в законодавстві, не знає про свої права та обов'язки, не уявляє, що потрібно робити, якщо виникне складна ситуація, і є беззахисною перед усілякими негараздами. Таку людину можна змусити робити те, чого вона не повинен робити, або позбавити того, на що вона має право.

У КЗ «Чечельницька СЗШ I-III ст.№1» з 9 грудня по 13 грудня учні нашої  школи мали нагоду більше познайомитися з таким предметом як право. Протягом тижня відбулися класні години на тему «Обов’язки та права дітей», виставки «Які мої права та обов’язки?»

Дякуючи вчителю права та історії Козак Л.П. для дітей 9-х класів відбулася дуже цікава екскурсія «Урок практичного права» в Чечельницький районний суд.

Заступник керівника апарату Чечельницького районного суду Вінницької області Токарчук Л. Г. радо зустріла учнів та розповіла про особливості цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх. Прокурор Чечельницького відділу Бершадської місцевої прокуратури Трембовецький Д.В. виступив з аналізом кримінальної ситуації в районні. Розповів про основні мотиви правопорушень, проаналізував окремі правові ситуації. В.о. голови Чечельницького районного суду Вінницької області Моцний В.С. відповідав на запитання учнів, розповівши докладніше про їхні права та обов’язки. Був продемонстрований фільм «Вибір»  на основі якого було більш детальніше розказано про обов’язки та права дітей.

Людина, яка знає свої права і поважає права інших людей, впевнено йде по життю. Давнє римське прислів'я говорить: "Там де право, там і захист". Тому є сенс знати закони, знати свої права. Знати, щоб захищатися. Щоб відчувати себе впевненіше, а значить, вільніше. Щоб знати свої права, але й не забувати про права інших. Щоб бути спокійними за своє майбутнє.

Тому всім нам потрібно знати свої права!

Педагог – організатор КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст. №2»

 « повернутися до списку новин