Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН оголосило конкурс шкільних підручників. Міністерством освіти оголошений конкурс проектів підручників для 2, 6 та 11 класів. Також відомством затверджені переліки навчальних предметів та назв підручників, з яких проводитиметься конкурс.

В Україні проведуть змагання з робітничих професій. В Україні втретє відбудуться змагання з робітничих професій WorldSkills Ukraine. Всеукраїнський етап конкурсу відбудеться з 27 до 29 листопада у Києві. Конкурс проводитиметься за 7 компетенціями.

МОН перевірить використання коштів для шкіл нацменшин. У 2018 році держава виділила 46 млн грн субвенції на обладнання для кабінетів української мови у школах з вивченням мов національних меншин. Кошти були направлені у квітні, але наразі вони використані лише на 80%.

В Україні запускають службу якості освіти. Державна служба якості освіти матиме представництва у кожній області. За словами міністра освіти, основним завданням структури стане не покарання винних, а допомога школам і вчителям у підвищенні якості їхньої діяльності.

Фінансування наукових проектів зростає, - Гриневич. Міністр освіти наголошує, що держава вибудовує системну політику з підтримки студентства та молодих науковців. Зараз в Україні проводиться окремий конкурс для молодих учених, фінансування якого становить 38,4 млн грн.

МОНвсе більше вишів отримують доступ до Scopus. За інформацією Міністерства освіти, у 2018 році доступ до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science отримали вдвічі більше вишів та наукових установ, ніж минулого року.

Україна отримала додаткові кошти від Еразмус+. Міністерство освіти запрошує заклади вищої освіти до участі у програмі Європейського Союзу Еразмус+. Відомство обрало два ключові пріоритети фінансування: «освіта дорослих» і «навчання та викладання».

Затверджено характеристики тестів ЗНО 2019 року. Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього оцінювання. Характеристиками визначено форми завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів тощо.« повернутися до списку новин