Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Відзначення Міжнародного Дня рідної мови у КЗ "Тартацька СЗШ І-ІІ ст."

«Мова-втілення думки. Що

                                                      багатша думка,то багатша мова.

                                                      Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.

                                                      Борімося за красу мови,за  правильність мови,

                                                      за приступність мови,за багатство мови…»

М.Рильський

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

    21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

    До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Тартацької СЗШ І-ІІ ступенів. У нашій школі в цей день було проведено два відкритих заходи:  

  • «Моє багатство – рідна мова» 1-4 класи;
  •  брейнг-ринг «Волошкові очі у моєї мови» 5-9 класів.

    Метою проведених заходів було: актуалізувати та поширити набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів; сприяти формуванню високоморальної особистості; виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.  

    Учні початкової школи розповідали вірші про мову, відгадували загадки, інсценізували українську казку «Ріпка», розказували смішинки, скоромовки, співали пісні та колискові.

   Педагогом-організатором було проведено брейн – ринг «Волошкові очі у моєї мови» між учнями 5-9 класів. Метою заходу було поглибити знання учнів з української мови; розвивати пам’ять, уважність, кмітливість, спостережливість, творчість; виховувати любов та пошану до української мови, прагнення до її вивчення. На цьому заході учні мали можливість перевірити всі свої раніше набуті знання з української мови, продемонструвати творчі вміння, кмітливість та винахідливість. Завдання були різного виду складності: скласти слова та пояснити їх значення, відгадати українських письменників, розташувати літери в алфавітному порядку, скласти твір,що всі слова починалися на одну літеру і т.д. Змагалися дві команди: «Дивослово» (хлопці) та «Мовознавці» (дівчата). Перемогла команда «Дивослово» (101 бал),команда «Мовознавці» (99 балів.). Учасники обох команд були нагородженні за участь у конкурсі.

РОЗМОВЛЯЙ УКРАЇНСЬКОЮ

БУДЬ УКРАЇНСЬКИМ

УКРАЇНСЬКОЮ ПРИКОЛЬНІШЕ!!!

Педагог-організатор Михайленко Т.В.« повернутися до списку новин