Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

МОН: керівники мають видати накази про дистанційну роботу

 

         МОН: керівники мають видати накази про дистанційну роботу

Керівники закладів освіти мають видати накази про гнучкий графік роботи, що дозволить працівникам виконувати свою роботу вдома. Про це під час спілкування з користувачами Facebook сказала заступник міністра освіти Любомира Мандзій.

      За її словами, накази мають бути оприлюднені на сайтах закладів освіти, щоб з ними мали можливість ознайомитись працівники закладу.

        «Шановні директори, заступники директорів або керівники органів управління освітою вам необхідно видати відповідний наказ про роботу закладу освіти у період карантину. Цим наказом, зокрема, необхідно встановити режим роботи працівників в період карантину, а також запровадити гнучкий графік роботи працівників, необхідно також посилити охоронний режим закладів, а також передбачити інші особливості», - сказала Мандзій.

         Також вона наголосила на тому, щоб керівники закладів освіти не вимагали присутності педагогічних працівників на роботі.

         «Встановіть гнучкий графік роботи вчителя, передбачте індивідуальний план самоосвіти вчителя. В цій ситуації яка сьогодні склалась в Україні надзвичайно важливим є збереження життя і здоров'я кожного громадянина України. Тому дуже прошу не вимагайте простої присутності працівників на роботі. Вони будуть більш корисними, коли будуть дистанційно комунікувати з учнями», - наголосила заступник міністра освіти.

         Вона також підкреслила, що наказ Міністерства освіти і науки №406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» дозволить підготувати відповідні накази.

 Дистанційна робота: від вчителів можуть вимагати звіти

         Керівники закладів освіти можуть вимагати звітів про роботу вчителя у період гнучкого режиму діяльності. Про це, спілкуючись з користувачами Facebook, сказала заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, робота вчителя складається не лише з педагогічного навантаження, а й включає організаційно-методичну роботу.

         Зважаючи на це, вона порадила керівникам закладів освіти у наказах про встановлення гнучкого режиму роботи закладів передбачити індивідуальні плани самоосвіти вчителів.

         Звертаючись до вчителів заступник міністра повідомила про необхідність звітування за цю роботу.

         «Звітування про цей вид робіт може бути передбачено вашим керівником. Тут ви вже налагоджуєте свою взаємодію разом з керівником. Але вимагати звітність справді може керівник закладу освіти», - сказала Мандзій.

Учителям не потрібно вести класний журнал

         Учителям не потрібно вести класний журнал під час проведення карантину. Про це сказала заступник міністра освіти Любомира Мандзій, відповідаючи на запитання одного з вчителів.

         За її словами, у випадку організації дистанційного навчання в закладі освіти, завершення заповнення шкільної документації необхідно перенести на час закінчення епідеміологічної ситуації.

     «Якщо ми говоримо про ведення класних журналів, то ми завершуємо їх ведення по закінченню періоду карантину», - сказала заступник міністра освіти.

         Вона також додала, що учителі можуть вести облік завдань, які вони надають учням для засвоєння різних тем.

         Перевірка присутності педагогів на роботі є неправомірною

         Перевірка присутності педагогічних працівників у закладах освіти в сьогоднішніх умовах є неправомірною. Про це сказала заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

     Вона зазначила, що постанова Кабінету Міністрів №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та наказ МОН №406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» надають керівникам закладів освіти підстави не вимагати присутності на робочих місцях педагогічних працівників.

         «На сьогоднішній день це (перевірка присутності, - ред.) неправомірно і на це немає жодних підстав», - сказала Мандзій.

МОН думає, як організувати онлайн уроки для дітей

     Міністерство освіти і науки планує організувати онлайн уроки, які будуть призначені для широкої аудиторії школярів. Про це повідомила заступник міністра освіти Любомира Мандзій.

         За її словами, у Міносвіти розуміють, що зараз не всі школяри виконують завдання, які надсилають вчителі.

        «Здебільшого зараз ми мусимо говорити про самостійно-дистанційні елементи навчання учнів. Ми розуміємо, що напевно не всі учні на сьогоднішній день виконують ті завдання, які пересилає вчитель. Ми зараз здійснюємо організаційні заходи щодо організації відео уроків у форматі онлайн на різних площадках», - сказала Мандзій.

         Вона повідомила, що уроки дозволять опанувати теми шкільного матеріалу учням 5-11 класів.

 « повернутися до списку новин