Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Новини КЗ "Демівська СЗШ І-ІІІ ст."

 

«АФГАНІСТАН: ПОДВИГ, БІЛЬ, ПАМ’ЯТЬ…»

15 лютого в Україні відзначався День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Це день памяті про сумнозвісні події війни в Афганістані. Це день шани людей, яким довелося в мирні повоєнні роки нести нелегку військову службу в гарячих точках світу.

Молоді люди йшли туди не за орденами й медалями. Вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок, вірили, що несуть визволення народу Афганістану, вірили, що йдуть не воювати, а захищати. Ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом. Посивілі завчасно хлопці-афганці ще й донині йдуть у тривожних снах у бій, затуляючи від куль одне одного. Їм досі важко повертатися до цих чорних сторінок у їхньому житті, та ще важче вирвати їх, знищити й забути. Афганістан був і залишається кривавою раною.

З нагоди 31-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 14 лютого в КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.» було проведено ряд заходів, а саме: класними керівниками проведені уроки мужності «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять», учнями 8 класу та класним керівником Кифоренко О.Б. була створена виставка літератури «Афганістан – кривава рана», учитель фізичної культури Василик В.О. провів спортивні змагання «Ми ростемо спритними» між учнями 5-7 класів, педагогом-організатором Носик Г.М. та вчителем історії були проведені  екскурсії до шкільного музею.

У цей день педагогічні працівники та учні школи поклали квіти до пам’ятника  Шарапанівському В.С., який загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, та до меморіальних  дошок  Шарапанівському В.С. і Дяченку В.Г. А на годині пам’яті  «Афганістан болить в моїй душі» вшанували пам'ять тих, хто 31 років тому поліг в афганських ущелинах, низько вклонилися тим, хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею. У віршованих і прозових рядках, які з гордістю і болем декламували учні 10 класу (класний керівник Олійник Т.Г.), виявлялася пам'ять про загиблих, вдячність живим воїнам-інтернаціоналістам та розуміння учнівською молоддю того, що війна – це найстрашніше і найбезглуздіше у світі. Про це повинен знати кожен, про це повинні пам’ятати всі. Особливо сьогодні, коли на нашій рідній українській землі за свободу і незалежність гинуть такі ж молоді юнаки, якими були і воїни-афганці.   

Савенчук Л.І.,

заступник директора школи з виховної роботи

КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.»

                                                                             « повернутися до списку новин