Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

ПСИХОЛОГ РЕКОМЕНДУЄ. У ЧАС КАРАНТИНУ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ САМИХ ВДОМА І СПІЛКУЙТЕСЬ ІЗ НИМИ

                                                                                           ПСИХОЛОГ РЕКОМЕНДУЄ

             У ЧАС КАРАНТИНУ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ САМИХ   

                               ВДОМА І СПІЛКУЙТЕСЬ ІЗ НИМИ.

            Діти дошкільного і середнього віку повинні залишатись з дорослими

Якщо йдеться про дитину дошкільного віку, то вона не може залишатися наодинці. Дитину середнього шкільного віку не може доглядати молодший за віком, адже у них  ще не сформована відповідальність та їх увага може відволікатися на якусь забавку і буде втрачено контроль за малечею. Взагалі, малих дітей небезпечно залишати самих. Їм в будь-який момент може стати нудно – і тоді вони беруться до якихось заборонених предметів чи занять.

         Якщо батьки не мають змоги залишатись вдома з дітьми, потрібно із проханням звернутися до дорослої  людини з числа рідних, чи знайомих, яка могла б доглянути дитину. Один із варіантів можливий такий, що батьки домовляються між собою збирати декількох дітей разом і доглядати їх по черзі.

Перевірте дітей на відповідальність і залиште їм цікаві завдання

Якщо ж доведеться залишати  старшу дитину наодинці, то тут батьки повинні розуміти, наскільки дитина вміє сама себе зайняти. Якщо у неї немає такої здатності, тоді вона ще не підросла і її залишати саму небезпечно.

Крім того, дитині потрібно поставити декілька завдань на день (наприклад: помити посуд, підлити квіти). Навіть, якщо вона не захоче зробити цього, то відчуватиме ці завдання, обов’язком. До того ж це  буде підштовхувати на пошук  альтернативних занять. У цьому головне, аби у дітей було відчуття наповненості, значимості дня, відчуття  перемог та радості за них, а в кінці дня їхні батьки пишалися ними.

Взагалі, якщо дітей обмежити від усіх їхніх звичних занять (школи, гуртків, прогулянок, вони відчуватимуть спустошеність та руйнування звичного способу життя. Тому потрібно планувати кожен їх день, наповнювати завданнями, для того, щоб вони мали цікавий та активний час протягом дня.

Важливо дозволяти гуляти дітям на вулиці і спілкуватись з друзями

Три тижні - це доволі багато, якщо дитину тримати на карантині. Все ж для неї це стрес, вона переважно перебуватиме  у замкнутому просторі і з певними обмеженнями. Щоб не було залежності від гаджетів, час, який дитина проводить з  ними, має бути не більш як 45 хв. на день. З дітьми дошкільного віку та молодшими школярами потрібно бути готовим активно рухатися. Намагайтеся виходити на прогулянку разом із вашими дітьми, де немає великого скупчення людей.

Добре зважте чи брати дітей із собою на роботу

Все залежить від виду діяльності батьків. Звісно, якщо є окремий кабінет, простір та умови для розваг…, але слід пам’ятати, що дитина постійно буде вимагати уваги до себе.  Потрібно добре зважити, чи така можливість буде.

Тривалий карантин різко перейде в інтенсивне навчання

          Звичайно, батьки стривожені ситуацією, а емоційний стан дітей на 99% залежить від дорослих. Малеча розуміє, що відбувається щось тривожне. Про таку ситуацію потрібно з ними говорити та пояснити все в загальному. Інакше, загнана всередину тривога дасть реакцію. Після карантину доведеться вчитися дуже інтенсивно і у дітей можливі виснаження, чи нервові зриви від того, що не здатний усе вивчити або щось важливе упустити. Слід їм наголошувати, що поряд завжди є люди, які готові прийти на допомогу.

Дітям потрібно  пояснювати, що відбувається

Тут доволі тонке завдання для батьків. З одного боку, потрібно пояснити про ситуацію, яка сталася в світі, а з іншого –потрібно зробити це так, щоб у дитини не виникло зайвих страхів і тривог. Адже, так чи інакше, карантин буде обговорюватись вдома з більшою чи меншою мірою тривоги, а дитина точно відчує це. І гірше, коли вона не буде мати пояснень для себе, тоді  тривога буде відкладатись у дитини всередині із небезпечними наслідками. Потрібно пояснювати все так, як є насправді. Наприклад: «На сьогодні багато людей в різних країнах захворіли, пам’ятаєш, коли ми хворіли, щоб не заразити інших і швидше відновитися, то залишалися вдома. І навіть не ходили ні до кого на день народження. Щоб вірус не поширювався, та люди менше хворіли, особливо, діти,  наша держава вирішила тимчасово закрити школи і садочки,щоб про вас подбати. Ми в безпеці. Ти будеш вдома і ми придумаємо, чим займатися цими днями».

 

Не панікуйте – це негативно відіб’ється на дітях

Психологи жартують, що все приховане стає неврозом. Так само з прихованою інформацією і надмірною істеріє навколо карантину. У дітей може сформуватися думка ,що це все сталося через них (не слухалися дорослих,погано поводилися). Цей фон — «через мене проблеми» — взагалі не дуже хороший. Дитині важливо знати, що вона не винна. Ми навіть не здогадуємося, що собі придумують і «доповнюють» діти. І тому, чим більше інформації від нас, тим менше тривоги у дітей.

         То ж порада батькам: спілкуйтесь з дітьми на тему коронавірусу і карантину, шукайте пояснення для себе і для них, знаходьте позитивні моменти у такому тривалому спілкуванні. І будьте здорові!

 « повернутися до списку новин