Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО КІР І ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цієї хвороби. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Як можна заразитись кором

Вірус дуже швидко поширюється. Він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію.

Інкубаційний період триває від 6 до 20 днів.

Симптоми у дітей та дорослих

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить та сухий кашель, можливе збільшення лімфовузлів, підвищується температура. Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період у людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки –  одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя. Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

Ускладнення

Вірус кору небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет і, як наслідок, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Профілактика

Як переконують медики, ліків від кору не існує, а найбільш дієвим захистом є вакцинація. На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання.« повернутися до списку новин