Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Щодо підготовки до ЗНО з біології… Корисні поради

 

Наближається пора здачі зовнішнього незалежного оцінювання…
 

Як відомо, підготовка до нього з кожного із предметів має свої особливості. І кожен учень готується до ЗНО по-своєму. Тут велике значення має і тип сприйняття інформації (візуал, аудіал, кінестетик, дискрет), і міра відповідальності учня, і здатність його до систематизації знань, до мобілізації себе під час підготовки та проходження тестування…і т. ін.

При підготовці учнів закладів загальноїсередньої освіти до зовнішнього незалежного оцінювання з біології учителю необхідно систематично формувати в них уміння працювати з тестами різних типів, форм, рівнів складності; вчити складати їх самостійно за конкретними текстами шкільних підручників, надавати розгорнуті відповіді; проводити тренувальні тестування за програмою ЗНО та характеристиками тестів з біології; використовувати сучасні наочні матеріали, зошити з зовнішнього незалежного оцінювання минулих років, Internet,електронні методичні ресурси…
Під час складання ЗНО обов’язковою умовою є обмежений час відповіді на поставлені питання. Тому дуже актуальними і важливими є методичні рекомендації, спрямовані на вироблення своєрідної «тактики» здачі тестів (тобто поради, які допоможуть заощадити час на виконання завдань; зорієнтуватись у їх структурі, змісті; правильно розробити алгоритм відповіді…). І хоча на сьогодні існує можливість використання безлічі різноманітних освітніх продуктів та навчальних засобів, здатних забезпечити якісну підготовку до ЗНО, однак є частина завдань, типові помилки в яких зустрічаються з року в рік. Виявити такі можливо лише при проведенні порівняльного аналізу відповідей на однакові (або майже однакові) тести протягом багатьох років. Ця робота займає багато часу, але є дуже потрібною у процесі підготовки учнів до тестування. Саме про такі ситуації та шляхи їх вирішення йдеться у майстер-класі кандидата біологічних наук, заслуженого вчителя України Р.В. Шаламова, який можна (і не просто можна, а варто) проглянути за посиланням:

 http://www.helianthus.com.ua/posts/mayster_klas_iz_pidgotovk_do_zno_z_biol_66./« повернутися до списку новин