Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Робота асистента педагога під час карантину

 

    Колеги, виникає багато запитань щодо роботи асистентів педагогів під час карантину. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 р. в період карантину асистент вчителя працює спільно з командою супроводу дитини з ООП, розробляє індивідуальні завдання для дитини відповідно до її потреб, виконує організаційно-методичну роботу.    

Що стосується оформлення звітів, планів роботи і т.п., то дані питання і ряд інших на час карантину затверджується відповідними наказами керівника закладу освіти. Отже, документація може різнитися.
Поспілкувавшись з колегами, отримавши консультацію у фахівців, опрацювавши нормативно-правову базу, хочу наголосити, що немає єдиного рішення відповідно до того, як саме оформляти роботу асистентів педагогів під час карантину. Тому керуємося здоровим глуздом та Постановою КМУ №211 від 11.03.2020 р.
Асистенти вчителя/вихователя приймають безпосередню участь у роботі вчителя/вихователя під час дистанційного навчання, беруть участь у розробці дистанційних уроків/занять (модифікація/адаптація навчальних матеріалів), займаються самоосвітою і т.д. Звичайно, усі види роботи необхідно фіксувати у індивідуальному плані роботи під час карантину чи у звіті (як у кого затверджено відповідним наказом керівництва закладу освіти). Із зразками індивідуальних планів роботи асистента вчителя під час карантину можна ознайомитися за посиланнями (
зразок плану 1, зразок плану 2).
Особливо важкими вдалися перші тижні роботи, коли у швидкому (м’яко кажучи) режимі довелося опановувати ZOOM, скайп, Классрум, можливості власних сайтів, власних блогів, гугл-форми, хмарні технології…. Ось саме тоді був «зірковий час» асистента педагога! Коли усі учні та вчитель потребували його допомоги. Я впевнена, що вчителі/вихователі, які мають асистентів, відчули позитив від того, що такі фахівці є у інклюзивному класі.
Нижче наведу декілька прикладів оформлення індивідуальних планів асистентів учителя під час карантину. Це – пропозиція, рекомендація, приклад. У кожного з Вас – індивідуальний план. Не забудьте надати після карантину свідоцтва, сертифікати про перегляд вебінарів, прослуховування курсів, участь у семінарах, тощо.

Раджу Вам такі навчальні платформи (на них я особисто часто навчаюся та знаходжу цікаві та фахові матеріали):

1. УКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ПРОЕКТ МАСОВИХ ВІДКРИТИХ ОНЛАЙН-КУРСІВ «PROMETHEUS»

На цій платформі є цикли курсів з підготовки до ЗНО, психології, удосконалення мовних навичок. Також вчителям може стати корисним курс щодо запобігання булінгу. Маса цікавих психологічних новинок, можливість освоїти основи медіаграмотності, курси по вдосконаленню розумових технік і підвищенню рівня мови - все це є на нашій українській платформі. 

Курси для вчителів:

Курс “Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?“
Курс “Дизайн-мислення в школі “
Курс “Глибинне навчання через трансформаційну педагогіку “
Курс “Впровадження інновацій в школах “
Курс “Наука повсякденного мислення“
Курс “Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти“
Курс “Медіаграмотність для освітян“
Курс “Освітні інструменти критичного мислення“
Курс “Критичне мислення для освітян“

+ ЩЕ НОВІ КУРСИ. ОБЕРІТЬ ДЛЯ СЕБЕ!

2. CТУДІЯ ОНЛАЙН-ОСВІТИ – EDERA

Цей освітній ресурс не тільки має онлайн-курси, а й стане корисний великою бібліотекою, в якій кожен вчитель знайде безліч корисних методичних і дидактичних матеріалів. Також тут є ЗНО-платформа. На ній можна знайти деякі завдання, котрі можна провести на уроці.

Курс для вчителів початкової школи

Курс «Робота вчителів початкових класів з дітьми із особливими освітніми потребами»

Курс «Бери і роби»

3. ПЛАТФОРМА ВУМ

На цьому ресурсі можна знайти чимало цікавинок не тільки вчителям, а й школярам, студентам, працівникам медичних установ і взагалі всім людям, котрі люблять постійно розвиватися.

Курси: https://vumonline.ua/courses/

Школа ефективного мислення

Як провести EdCamp для своєї громади


4. БЕЗКОШТОВНІ ОНЛАЙН-КУРСИ MICROSOFT

Курси присвячені опануванню інструментів Microsoft для навчання.

5. КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ: "Ukrainian English Language"

Teacher Learning Platform

Навчання на платформі є частиною очно-дистанційного курсу, обов’язкового для вчителів початкових класів. Платформа складається з двох блоків:

  • інформаційного, який призначений для ознайомлення з опціями, цілями та задачами навчальної платформи (доступний англійський або український варіант);
  • навчального, який призначений для онлайн-навчання (доступний англійський варіант). 

6. ВСЕОСВІТА https://vseosvita.ua

сертифікати – платні.« повернутися до списку новин