Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

НАВЧАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ ІЗ НАДАННЯ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В КЗ "ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКА СЗШ І-ІІІ СТ. №1"

20 січня в Чечельницькій школі №1 було проведено навчальні тренування із надання домедичної допомоги. Тренування проводила лікар екстреної медичної допомоги Мудранинець Світлана Яківна.

Лікар продемонструвала методи і навички надання допомоги при різних видах кровотеч, використовуючи  методи: пальцеве притискання артерії , тампонування рани,  накладання кровоспинного джгута Есмарха та турнікета «Січ». Діти мали можливість на собі випробувати методи зупинки кровотеч. Також Світлана Яківна ознайомила із правилами надання допомоги при попаданні сторонніх предметів в дихальні шляхи /прийом Хеймліка/. Найцікавішим для учнів було тренування на манекені-тренажері та проведення реанімаційних заходів: профілактика западання язика, встановлення орофаренгіального  повітроводу, проведення штучного дихання та компресії грудної клітки.

В останні десятиліття спостерігається стійка тенденція до зростання числа травматизму та нещасних випадків, тому набуті знання та навички учні зможуть використати при наданні допомоги до прибуття швидкої,  врятувати життя та зберегти здоров’я людини.« повернутися до списку новин