Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Тиждень географії у КЗ «Каташинська СЗШ I-II ст.»

      У КЗ «Каташинська СЗШ І-ІІ ст.» учителем географії Частоколяною Т.О.  організовано та проведено тиждень географії.

      Метою проведення тижня було розвивати стійкий  інтерес учнів  до  географії,  як  науки  і шкільного  предмету. Виховувати  патріотизм,  любов  до  рідного  краю. Розвивати  краєзнавчий  інтерес. Сприяти  формуванню  всебічно  розвиненої  особистості. Виховувати  любов  та  бережливе  ставлення  до  природи.

       Як  підвищити  інтерес  учнів  до  вивчення  шкільного  курсу  географії?  Одним  із  шляхів  розв’язання  цієї  проблеми вважаю  позакласну  роботу  як  невід’ємну  складову  освітнього процесу.  Якщо  знання,  отримані  на  уроці,   зацікавили  учнів,  то  це  спонукає  їх вивчати  предмет  і  після  уроків.  До  того  ж  добре організована, цікава, різноманітна позакласна робота з предмету – це один із найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до географії.  Велику допомогу в досягненні цієї мети надає мені тиждень географії.  Під  час  його  проведення діти  збагачують  знання,  розширюють  свій  кругозір,  проявляють  ініціативу  й  самостійність, розвивають  індивідуальні  здібності,  вчаться  відстоювати свою точку зору.

       До  уваги учнів були представлені вікторини,  кросворди,  цікаві  повідомлення,  конкурси   певної  тематики.  За перемогу  діти отримали  відповідні  дипломи.

      Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювання учнів до участі у заходах, сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем та учнями.

      Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися в рамках діяльнісного, компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходів.

       У перший день тижня відбулося відкриття  тижня географії . Лінійка  «Географія  вчора,  сьогодні і завтра». Ознайомлення  з  планом  проведення  тижня.

  1.  Географічна гра «Сходинки географії». Гра містила різноманітні завдання (кросворди, сканворди, завдання творчого характеру і т.д.)
  2. Віртуальна подорож «7 чудес світу». Перегляд відеофільму на відео проекторі.

 Другий день був не менш цікавим, як попередній.

  1. Мандрівка в країну Кросвордію для учнів 5-9 класів, перед учнями стояло завдання розгадати різнорівневі кросворди на географічну тематику.
  2. У вікторині «Перший успіх. «Земля на планеті та карті»» взяли участь учні 6-7 класів . Перемогу здобули учні 7 класу.

 В середині Тижня школярі початкових та середніх класів взяли участь у фотоконкурсі «Мій рідний край, моя Земля». Цікавим   виявився  конкурс дня: «Ребусоманія», діти розвязували ребуси різної складності.

Четвер пройшов на УРА, діти були дуже задоволенні, адже мали змогу пошукати скарби, які заховали пірати Карибського моря «Карта скарбів».

Також у цей день було проведено «Географічний футбол» та «Хмаринка-цікавинка». Конкурс «Хмаринка-цікавинка» порадувала дітей, тим що вони мали змогу скласти пазли із картою світу, містами Європи тощо.

І в останній день тижня було проведено відкритий виховний захід «Розважально –патріотична гра «Хто зверху?»», до Дня Збройних Сил України. В конкурсі брали участь 2 команди, де показали свої здібності думати, розвивали память та увагу, виховання патріотизму та любові до рідної Батьківщини.

Закриття тижня географії

  • Підведення підсумків.
  • Нагородження переможців

     Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна і необхідна у сучасному світі, захоплює цікавими фактами і відкриттями.

      Географія... географія... Про неї неможливо не говорити, адже вона - скрізь! Її можна знати чи не знати, розуміти чи не розуміти, любити чи не любити, але не помічати НЕ МОЖНА!  

 

Вчитель географії Частоколяна Т.О.

Завантажити!!!« повернутися до списку новин