Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Підготовка дітей до школи під час карантину: розвиваючі ігри та вправи

Зараз, коли школи та дитячі садки закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома, тому весь тягар з підготовки дитини до школи лягає на плечі батьків. Не слід забувати, що впродовж цих двох місяців у дитини зменшилося коло учасників спілкування,  і батькам необхідно,  постійно спілкуючись з дитиною, нагадувати: «Коли ти підеш до школи, вас буде багато і, можливо, багато нових діток, тому ти повинен(на) вміти  спілкуватися, знайомитися з новими друзями.»

Вступ до школи – новий момент в житті маленької особистості. Це зустріч з новим світом – загадковим, цікавим і водночас, дуже непростим. І саме зараз є змога сприяти формуванню психологічної готовності до шкільного навчання, яка є обов’язковою передумовою успішного початку навчання. Щоб цей перехід від садочка до школи був не таким несподіваним та болісним, пропоную кілька варіантів розвиваючих ігор та вправ, які допоможуть дошкільнику розвивати пам'ять, увагу, мислення, дрібну моторку рук, а також витривалість та посидючість.

 «Хто помінявся місцями?» Поставте перед дитиною 8 – 10 м'яких іграшок, попросіть його уважно подивитися на них, а потім відвернутися. В цей час поміняйте місцями кілька іграшок. Коли дитина повернеться, нехай спробує вгадати, хто помінявся місцями.

«Як тебе звати?» Запропонуйте дитині погратися у гру, коли ведмедик знайомиться у лісі з іншими звірятами. Роль Ведмедика (чи іншої тваринки, яка подобається дитині) виконає дитина. Вона повинна вміти розказати, де вона живе, скільки років, коли день народження, що полюбляє робити, і т.д. Ця гра розвиває комунікативні здібності дитини.

«Улюблений мультик». Подивіться разом з дитиною його улюблений мультфільм. Задайте питання за його змістом, попросіть дитину розповісти, про що він.

«Казка для бабусі». Прочитайте дитині казку. Попросіть розповісти бабусі (татові, тітки, сестрички) про що ця казка, описати героїв, їх зовнішність і характер.Регулярні заняття ліпленням, малюванням, гра в пазли і мозаїку захоплять дитини і, в той же час, посприяють розвитку дрібної моторики пальців. Ліплення з пластиліну дозволяє розробити дрібну моторику.

«Аплікація з крупи і макаронів»Запропонуйте дитині зробити аплікацію за допомогою рису, гречки, макаронів, манки, гороху та інших круп. Подібні вправи добре розвивають дрібну моторику. В роботі використовувати клей ПВА.

«Допоможи тваринці пройти свій шлях». Запропонуйте дитині вказати шлях тваринці. Ця гра вчить не виходити за межі контуру та чітко виконувати вказівку.

«Якого кольору…» Спілкуючись з дитиною, завжди вживайте прикметники, які вказують на колі, розмір предмета. «Дай мені маленьке червоне яблуко», або «Дивися – ця ялинка набагато вища за цей кущик».

ВАЖЛИВО: Не квапте дитину, не зліться, якщо щось йому вдається не відразу. Розвиваючі ігри повинні не тільки навчити дитину, але і стати для неї  розвагою.

Всі запропоновані вправи бажано проводити в ігровій формі, адже період довкілля – це період ігрової діяльності. Цінність гри у тому, що в ній дитина легко засвоює те, на що в інших умовах довелося б докласти значних зусиль. У грі дитина краще запам‘ятовує, зосереджується і усвідомлює.

 « повернутися до списку новин