Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Новини КЗ "Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст.№1"

Зустріч з автором книги

Історія і пам'ять - пов'язані між собою категорії. Щоб не переривався зв'язок поколінь, необхідно знати і вивчати маловідомі сторінки тієї доби не лише за архівними джерелами, а й через свідчення очевидців. Проблема Голокосту є тим глобальним історичним явищем, вивчення якого потребує подібного підходу.

Автор-упорядник, мешканець Королівства Нідерландів Кор Роос презентував учням та вчителям КЗ «Чечельницької СЗШ I-III ст.№1» книгу «Рожденные страдать?» У книжці вміщено розповіді євреїв, які пережили Голокост у роки Другої світової війни і які хочуть, щоб їх життєві історії стали застереженням для майбутніх поколінь..

Із розповідей Рооса учні дізналися, як із перших місяців німецької агресії проти СРСР євреїв Бессарабії і Буковини етапували . Багато з них загинуло від холоду і голоду. Згадав оповідач і  про факт масового знищення громадян України єврейської національності у  Вінниці. Багатьом із них, щоб вижити, довелося тікати з міста. Допомагали  вижити євреям українці.

 На запитання про причину своєї причетності до видання саме цієї сторінки історії нашої держави Кор Роос відповів, що все дуже просто: він хоче, щоб гіркі історичні події України не були забуті. Незабутніми сторінками української історії мають стати усні розповіді про життя і страждання єврейського населення в роки Другої світової війни. Особливо молодому поколінню слід знати історію своєї держави.

Як море моделюється в краплі води, так історії  очевидців  часів Голокосту, вміщених на сторінках книги, читач дізнається про трагедію цілого народу часів Другої світової і Великої Вітчизняної воєн.

Наш обов’язок  – знати про невідомі сторінки Голокосту, зберегти пам'ять про безвинно загиблих  і їх муки,  щоб ніхто і ніколи не був забутий.

Педагог-організатор« повернутися до списку новин