Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Втрата мотивації до навчання є гострою проблемою, - Гриневич. За словами міністра освіти, результатом роботи 100 шкіл, які цього року пілотують новий державний стандарт початкової освіти, стало те, що діти мають бажання відвідувати школу.

Опорні школи дають результат, - міністр. Лілія Гриневич, коментуючи результати тестування випускників Кіровоградської області, висловила переконання, що створення опорних шкіл позитивно впливає на результати зовнішнього незалежного оцінювання.

МОЗ відсторонило від роботи ректора НМУ. Офіційною причиною відсторонення Катерини Амосової від виконання обов’язків ректора Національного медичного університету є зрив проведення в університеті ліцензійного іспиту «Крок 1. Стоматологія».

В УЦОЯО підготували посібник про дослідження PISA. Видання містить резюме найважливіших положень рамкового документа міжнародного порівняльного дослідження PISA для оцінювання природничо-наукової грамотності 15-річних осіб.

Гройсман головам областей та містплатіть вчителям. Прем’єр наголосив, що уряд зробив все необхідне щоб підняти зарплати вчителів, а також висловив переконання, що залученість місцевої влади до вирішення проблем освітян та розвитку освіти має бути максимальною.

Уряд ухвалив новий держстандарт початкової освітиСтандарт який визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року, зокрема, він містить вимоги до обов’язкових результатів навчання і компетентностей здобувачів початкової освіти.

Гриневичця реформа якісно відрізняється від попередніх. За словами міністра,  освітня реформа, яка розпочата зараз, якісно відрізняється від попередніх спроб тим, що держава закладає реальні передумови змін та вперше підтримує її значним фінансовим ресурсом.

У МОН визналищо учителям занижують надбавки. Лілія Гриневич заявила, що деякі органи місцевого самоврядування занижують надбавки вчителям та навіть змушують їх йти у примусові відпустки. У відомстві обіцяють вивчити деталі і вживати відповідних заходів.

МОН оголосило конкурс підручників для і 10 класів. Відомством визначений календарний план проведення кожного етапу конкурсного відбору підручників, а також затверджені переліки навчальних предметів та назв підручників, з яких проводитиметься конкурс.

Колегія МОН затвердила дві типові програми початкової школиЗа затвердженими типовими освітніми програмами навчатимуться учні 1-2 класів. Педагогічні ради шкіл самостійно обиратимуть, за якою програмою будуть проводити навчання.« повернутися до списку новин