Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Освітяни Вінниччини почали підготовку до організованого завершення навчального року

     

Освітяни Вінниччини почали підготовку до організованого завершення навчального року

  5 лютого у Вінницькій академії неперервної освіти відбулася нарада керівників органів управління освітою, райдержадміністрації, міських рад та об’єднаних територіальних громад. Зустріч відбулася під головуванням заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка: «На реалізацію проекту Нової української школи цьогоріч виділено 1 млрд. грн., що більше, ніж в минулому році. Наразі ми очікуємо постанову про розподіл цих коштів. Тому закликаю вас вже готуватися до організації тендерів, щоб цього року ми спрацювали швидше, ніж минулого».
        Керівники зібралися для обговорення організованого завершення 2018/2019 навчального року. Так, заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Олена Чорна вкотре нагадала колегам, якими розпорядчими документами слід користуватися при підготовці до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання, а також нагадала порядок їх проведення та зазначила винятки. Так, складання української мови не є обов’язковим для осіб, які навчалися в закладах мовами національних меншин або корінних народів, або тих дітей, які почали вивчення української мови в поточному навчальному році (для них українська мова замінюється на ту, яку вони вивчали). Також Олена Чорна нагадала, що ДПА проводиться в закладі освіти обов’язково в письмовій формі, керівник закладу затверджує строки проведення та завдання, які розробляють педагоги.
     Про особливості проведення ЗНО у 2019 році та початок реєстрації розповів присутнім директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко, який закликав присутніх відвідати сайт Центру, де є багато інформативних матеріалі як для педагогів, так і для всіх учасників ЗНО. Також Геннадій Кузьменко зазначив, що пілотний проект по сертифікації вчителів Вінницька область завершила третя в Україні і квота в 46 осіб була виконана за 5 днів.
       Про нововведення в складанні іспитів керівник зазначив: «Зміни, які стосуються ВНЗ і ПТНЗ – це другий іспит: історія України або математика. Ще одна зміна – застосування шрифту Брайля: відтепер сліпі діти також матимуть можливість здавати іспити». Геннадій Кузьменко вніс пропозицію організувати на наступний навчальний рік діагностичне тестування на безоплатній основі для тих районів, які покажуть найгірший результат, а також проаналізувати ці роботи і допомогти дітям підготуватися до основної сесії: «Є конкретні приклади того, що коливання результатів в учнів 11 класу протягом чотирьох початкових років відбуваються закономірно до гарного вчителя в початковій школі. Тобто хороший вчитель з української мови в початковій школі забезпечує кращі результати учнів в 11 класі».« повернутися до списку новин