Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Новини КЗ "Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст.№1"

Хоч би світало... - Мамо, хліба!
Підвівся батько: замовчи!
Коло вогню в вагоні збились
і мруть голодні втікачі…

Павло Тичина

Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшнюча чума Голодомору. Ніколи-ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи-ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не мовчали в той час, коли 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили…

…Лихо. Горе. Біль. Кров. Смерть… Це те, що залишає по собі слово Голодомор в нашій душі. Це те, що знищує свідомість і роз’їдає людей. Це страшно. Це боляче до самих кісток. Але це те, про що потрібно пам’ятати і не уникати.

25 листопада в КЗ «Чечельницька СЗШ I-III ст.№1» відбувся захід «Запалимо свічку», присвячений до Дня пам’яті жертв голодомору. Захід був організований  учнями  9 -А  класу та класним керівником Ставничою О.Д. для учнів 8-11 класів. Був продемонстрований документальний фільм про ті жахливі часи для України, страшні цифри, страшні факти та страшні понівечені людські долі. Запалили свічку та хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто помер страшною смертю під час Голодомору 1932-1933 років. І нині, запалюючи свічку, ми думаємо про них, тихенько молимося за їхній спокій, за світлу пам’ять. Вони для нас – зразок волі і терпіння, приклад святих мучеників на землі. Вони варті частинки серця істинного українця, а також пошани кожного, хто може назвати себе Людиною!

Не можемо ще раз такого допуститися.. Адже скільки під час голоду висохло людей, які б мали стати батьками тих, хто мав би боротися за єдність, братерство і добробут України.

Педагог-організатор КЗ «Чечельницька СЗШ I-III ст.№1»« повернутися до списку новин