Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Зустріч з поетом у КЗ "Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст. №1"

                                                       Для народу свойого велика

                                                                Кожна з мов, як творіння вінець,

                                                                 Люд без мови — то глина безлика,

                                             Без'язика отара овець.

В. Забаштанський

   Кажуть, народ є живим, допоки живе його мова. "Мова — це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров — умре нація" (Ю. Дзерович). Тож від нас, нинішнього покоління молодих, залежить, чи не перерветься та золота нитка, що пов'язує покоління з поколінням. Саме від нас залежить, чи не будуть замулюватися криниці рідної мови. Хай біля наших криниць звучить інше слово — ми раді гостям, ми втамуємо їхню спрагу, адже українці — народ гостинний.

  З нагоди дня української мови, яке щороку відзначається 9 листопада в КЗ «Чечельницька СЗШ I-III ст. № 1» відбулася зустріч учнів з поетом Павлом Чернієвським.

  Зустріч була уже цікавою. Павло Чернієвский розповідав про свої вірші, проте як розпочав творити, що надихає його на написання віршів. Декламував свої вірші. Всі вони різні за тематикою, за жанром,  але такі рідні серцю: адже вони про наш рідний край, про наших людей, про нашу  Савранку. Учням розмова дуже припала до душі. Тому, коли прийшов час до запитань - їм не було кінця. Учні хотіли знати про все: про перший вірш, про кількість, хто надихає на написання і т.д.  Також була організована виставка книг письменників Вінниччини.

  Хотілося б завершити такими рядками, що знання рідної мови визначає багатство, широчінь інтелектуальних і естетичних інтересів особистості. Той, хто не знає рідної, материнської мови або цурається її, сам засуджує себе на злиденність душі, стає безбатченком. Тож розвиваймося самі, розвиваймо та вдосконалюймо наше найбільше багатство — нашу мову.

Педагог - організатор КЗ «Чечельницька СЗШ I-III ст. № 1»« повернутися до списку новин