Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Підсумки тижня в освіті: головні події

 

Підсумки тижня в освіті: головні події

Учням після самоізоляції не потрібно проходити ПЛР-тест. Після завершення самоізоляції учням не треба подавати до закладу загальної середньої освіти будь-які документальні підтвердження щодо стану здоров'я, зокрема, результати ПЛР або ІФА-тестів.

Поліція буде обліковувати підлітків-булерів, - омбудсмен. Планується, що під час профілактичної роботи з дітьми, взятими на облік, поліцейські ювенальної превенції проводитимуть ознайомлювальні, попереджувальні та виховні бесіди з дитиною та її батьками.

Освітяни, які працюватимуть на виборах, отримають гарантії. На час виконання обов’язків члена виборчої комісії на кожного члена комісії поширюються гарантії, передбачені для працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків.

Опубліковано проект умов проведення ДПА у 2021 році. Проект наказу визначає перелік предметів, з яких цього навчального року складатимуть шкільні іспити учні 4-х, 9-х та 11-х класів, а також форму проведення державної підсумкової атестації.

МОН планує переводити іспити в електронний формат. Відомством розроблений проект Концепції реалізації державної політики щодо створення мережі екзаменаційних центрів. Метою концепції є розбудова механізмів оцінювання з використанням цифрових технологій.

В Україні з'являться пансіони для учнів ліцеїв та спецшкіл. Міносвіти розроблений проект Порядку проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти. Документ встановлює умови і правила проживання здобувачів освіти у пансіонах.

Реєстрація на ЗНО-2021 розпочнеться 1 лютого. Міністерством освіти затверджений Календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Документом визначено основні етапи проведення тестування.

Затверджений Держстандарт базової середньої освіти. Новий стандарт базової освіти визначає обов’язкові результати навчання здобувачів освіти відповідно до засад та принципів Концепції НУШ. Норми документа будуть застосовані починаючи з 2022 року.

Окремий тест ЗНО з української мови буде впроваджений. Рішення про підготовку окремого тесту з української мови, а також тесту з української мови і літератури міститься у наказі МОН, яким визначено особливості підготовки та проведення зовнішнього оцінювання в наступному році.

Шмигаль: освіта отримає найбільше зростання фінансування. У проєкті Державного бюджету на 2021 рік найбільше зростання передбачено на систему освіти. За словами прем'єра, на фінансування освіти в 2021 році буде виділено на 34 млрд грн більше, ніж цього року.

Як здійснювати рівневе оцінювання учнів 3-4 класів НУШ? Міністерством освіти і науки надані роз'яснення на запитання освітян та батьків щодо особливостей рівневого оцінювання учнів 3-4-х класів Нової української школи.

В Україні затверджуватимуть авторські освітні програми. Міністерством освіти розроблений проєкт Порядку проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених не на основі типових освітніх програм.

МОН розробило план розвитку природничої освіти. Відомством розроблений план заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти. План містить перелік заходів на період 2020-2027 років, виконання яких сприятиме розвитку STEM-освіти в Україні.

74 виші віднесено до високого ступеня ризику - перелік. Оцінка ступеню ризику закладу вищої освіти безпосередньо впливає на періодичність планових перевірок, що здійснює Державна служба якості освіти. Усього службою оцінено 307 українських закладів вищої освіти.

Осінні канікули можуть розпочатися раніше. Міністерство охорони здоров'я та Міністерство освіти розглядають можливість переносу осінніх канікул для школярів на більш ранній термін через організацію роботи виборчих дільниць у школах.

МОН закликає до відповідальності через поширення COVID-19. Міністерство освіти наголошує на відповідальності й необхідності усвідомлення того, що подолання загрози коронавірусу є спільним завданням для всіх.

Результати іспитів студентів-медиків вноситимуть до ЄДЕБО. Відтепер факт успішного складання студентами медичних університетів єдиного державного кваліфікаційного іспиту перевірятимуть під час замовлення та виготовлення документів про вищу освіту.« повернутися до списку новин