Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Навчальний візит до Лодзинського воєводства в рамках проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області»

   Завершився другий етап реалізації спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації ФЕРСО (Польща) за сприяння Лодзинського воєводства Республіки Польща  «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області.Видання 2» – тижневий візит вчителів  до Лодзинського воєводства.

       З 18 по 24 березня делегація з 27 освітян Вінниччини мала змогу познайомитись із роботою польських шкіл у невеликих муніципальних утвореннях і округах Лодзинського воєводства. Також учителі переймали досвід використання методів дискусій та активізації роботи учнів і вивчали питання, пов'язані зі створенням громадянського суспільства, переймали навички, корисні для функціонування в демократичному суспільстві, такі як: командна робота, «критичне мислення», міжособистісне спілкування, публічне подання своєї позиції в обговоренні, пошук та правильне подання аргументів.

       У складі делегації, від Чечельницького району, перебувала вчитель фізики та інформатики КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.» Житаренко Наталія Олексіївна.

     Метою поїздки було не лише ознайомлення з роботою навчальних закладів Польщі. Щоденно з вчителями працювали тренери Ярослав Ващик,  Ольга Буковчик,  Ольна Шмурлік,  Ула Малінська, куратори з Вінниці Олена Герасімова, Ольга Рябоконь та Ірина Лознінська.  Вони ознайомили делегацію  з основами створення дебатних клубів в школах та поділились досвідом щодо використання методик роботи з учнями. Адже одне з головних завдань поїздки – підготовка вчителів для створення у своїх школах учнівських дебатних клубів. Після повернення вчителі-учасники проекту «Школа молодих спікерів…» допомагатимуть учням 9-11 класів організувати роботу дебатних клубів у своїх школах – складати статут, організувати роботу,  і проводити дискусії. Тому значна частина уваги була приділена  саме цьому напряму.

      Завдяки польським та українським організаторам поїздка виявилась надзвичайно цікавою, плідною та насиченою для її учасників.« повернутися до списку новин