Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ у КЗ «Тартацька СЗШ І-ІІ ст.»

   Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

   27.11.2020 в Тартацькій СЗШ  було проведено інформаційні заходи на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. – геноциду українського народу. Особливу увагу приділено поширенню знань про трагічні сторінки історії нашої країни, осмисленню обставин виникнення, перебігу та наслідків творення голоду тоталітарним режимом.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в школі  були проведені бесіди, години спілкування, круглий стіл, виховні години, лінійка.

1-2 клас = інформаційна хвилина «Голодомор – біль душі і пам’ять серця» , розповідь про 5 колосків, виготовлення квітки незабутки (Михайленко Т.В.)

3 клас - бесіда «Свічка пам’яті» (Шастун А.С.)

4 клас – бесіда «Такого забути не можна» (Пащенко Г.О.)

5 клас – виховна година «Не маємо права забути» (Діхтяр О.І.)

6 клас – участь у акції «Запали свічку», бесіда «Голодомор:сумна сторінка історії України» (Дорош Л.В.)

7 клас – година пам’яті «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу» (Химич В.І.)

8 – 9 клас – круглий стіл «Моторошні дні в історії українського народу» (Мазурик С.В., Ковтун Л.В.)

Виставка фотоматеріалів, перегляд відеороликів про страшну трагедію, запалення свічки, лінійка (педагог-організатор)

Учні ознайомились із історіям людей, які не мовчали про Голодомор, зібраними завдяки проєкту Українського  інституту національної пам’яті. (відеоролик)

Знаючи історію та критично її осмислюючи, ми зможемо захищати права людини та запобігати будь-яким проявам дискримінації.

Учасників освітнього процесу запрошено 28 листопада приєднатись до акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

 « повернутися до списку новин