Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Дистанційне навчання продовжується: готуємось до завершення 2019-2020 навчального року

Шановні освітяни, батьки, учні!

        Після весняних канікул (23.03-29.03 2020) навчання у закладах освіти району продовжується у дистанційній формі. Варто зазначити, що педагоги району швидко відгукнулися на виклики сьогодення та перелаштувались на використання технологій дистанційного навчання. З цією метою для навчання  застосовують мобільний телефон (організували спільноти в соціальних мережах, мобільних додатках), електронну пошту,   власні веб-сайти та веб-сайти закладів освіти, відео-уроки або гіперпосилання на них. Для здобувачів освіти створено умови для   навчання, навчатися дистанційно школярі можуть у Facebook та YouTube.

  Для учнів, які не мають можливості доступу до Інтернету, на головних національних та регіональних телеканалах  транслюються відео-уроки  від найкращих вчителів України. Від 30 березня одразу на 11 телеканалах України для школярів стартують уроки-онлайн.  

   З 6 квітня в Україні розпочнеться проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», що розрахований для учнів з п’ятого по одинадцятий клас.

  Про зміни у структурі 209-2020 навчального року.

Керівники закладів освіти  приймають рішення щодо визначення структури навчального року самостійно.

 Частиною третьою статті 10 Закону «Про повну загальну середню освіту» встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти завершується не пізніше 1 липня. Якщо у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена. У такому разі освітній процес включатиме аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину.

Про проведення державної підсумкової атестації та строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання. 

 Під час проведення онлайн конференції 26 березня 2020 року в.о. міністра освіти Любомира Мандзій повідомила, що державну підсумкову атестацію для учнів 4-х і 9-х класів скасованоНаказ МОНУ  №463 від 30.03.2020

Проведення ДПА та ЗНО для учнів 11-их класів залежатиме від строків карантину, навчальний рік для них триватиме до моменту видачі  документів про освіту. Наразі можна говорити про два сценарії: 

1: КАРАНТИН ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ДО 1 ТИЖНЯ ЧЕРВНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО, яке стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня. Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

 2: КАРАНТИН ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ДО ПОЧАТКУ СЕРПНЯ.

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригуючим. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня. Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.

Роз’яснення стосовно строків та проведення вступної кампанії 2020 року буде надано додатково. 

Також 15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Учасники також зможуть потренуватися, отримавши онлайн-тестовий зошит. Однак напередодні тестування усім, хто зареєструвався і заплатив за послугу, буде надано можливість скласти пробне тестування очно. Дата проведення пробного ЗНО залежить від терміну карантину.

Тож слідкуйте за змінами, стежте  за новинами та повідомленнями!

Давайте разом зробимо навчання вдома цікавим та пізнавальним!

 Будьмо здоровими!« повернутися до списку новин