Відділ освіти Чечельницької районної державної адміністрації

Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Розпочалась реєстрація на ЗНО до магістратури. Для реєстрації необхідно звернутись до приймальної комісії одного із закладів вищої освіти, в якому вступник має намір взяти участь у конкурсному відборі. Реєстрація вступників триватиме до 18 години 5 червня.

В МОН розробили нове Положення про атестацію наукових працівників. Передбачається, що метою атестації стане оцінювання рівня професійної підготовки та визначення відповідності кваліфікації займаній посаді. Громадське обговорення проекту документа триває до 1 червня.

Внесено зміни до ліцензування освітньої діяльності. Коментуючи зміни у Міністерстві освіти і науки наголошують, що з одного боку з Ліцензійних умов прибрано зайві обмеження до освітньої діяльності, а з іншого – посилена увага до чутливих аспектів цієї сфери.

МОН надрукує 4 млн підручників для 1-го класу. У відомстві зазначають, що всі підручники, які друкуватимуться для першого класу, написані на базі нового Державного стандарту і враховують компетентнісний підхід. Вартість виготовлення підручників складе майже 200 млн грн.

Розпочато опитування освітян про реформу освіти. Інститут модернізації змісту освіти проводить онлайн-опитування на тему «Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища». Дослідження проводиться на умовах анонімності.

МОН офіційно продовжило строки вибору підручників. Строки ознайомлення закладів загальної середньої освіти з фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників, які беруть участь у другому етапі Конкурсу продовжені з 17 до 23 травня.

МОН розпочало другу хвилю відбору фахівців з реформ. Цього разу відкрито конкурс на зайняття 14 посад державних експертів та 10 посад керівників експертних груп у директоратах міністерства. Прийом документів триватиме до 18 години 6 червня.

Поділ початкових класів на групи: роз'яснення МОН. У відомстві наголошують, що поділ класів на групи має здійснюватися незалежно від того, як розподілений між окремими й інтегрованими предметами час, відведений на відповідні освітні галузі.« повернутися до списку новин